Podlaskie na targach CeBIT

W okresie 10-14 marca 2014 r. Województwo Podlaskie wzięło udział w odbywających się w Hanowerze (Niemcy) największych na świecie targach technologii informacyjno-komunikacyjnych CeBIT.  
Pierwszego dnia targów stoisko polskie odwiedzili przedstawiciele rządu i władze Województwa – Jarosław Dworzański – Marszałek Województwa Podlaskiego, Jacek Piorunek – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.
Na stoisku regionalnym Województwa Podlaskiego na targach CeBIT  były obecne firmy, instytucje, parki technologiczne, strefa ekonomiczna oraz fundacja.
Firmy obecne na stoisku to:
1.    BIT S.A.
2.    T-Matic Grupa Computer Plus Sp. z o.o.
3.    i Media Joanna Sawicka
4.    VISUALPROMO Karol Skoczek
5.    QBurst Polska Sp. z o.o.
6.    TESTILITY
7.    Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Instytucje:
1.    Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
2.    Miasto Białystok
3.    Miasto Łomża
Parki technologiczne:
1.    Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
2.    Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.
Inne:
•    Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

Podmioty obecne na stoisku przygotowały ulotki, foldery, filmy promocyjne dotyczące swojej działalności. Dla niektórych z nich, udział w targach był powodem przygotowania pierwszych obcojęzycznych materiałów informacyjnych. Cztery firmy były reprezentowane osobiście przez swoich prezesów, którzy pozytywnie ocenili udział w targach, ze względu na możliwości nawiązania kontaktów, pozyskaną wiedzę z zakresu technologii informacyjnych i promocji.
Pozytywnie oceniona została również organizacja stoiska narodowego, w szczególności ze względu na przestrzeń stwarzającą warunki do bezpośrednich spotkań z partnerami.
Stoisko Województwa pełniło rolę  swego rodzaju punktu kontaktowego. Dzięki jego istnieniu  przedsiębiorcy mogli efektywnie wykorzystać swój czas – przeznaczając jego większą część na zwiedzanie i  uczestnictwo w spotkaniach – bez potrzeby stałej osobistej  obecności na stoisku i wnoszenia dodatkowych opłat.  Istotną rolę w przygotowaniu stoiska odegrali przedstawiciele Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wspomagając  inne podmioty z regionu w nawiązaniu  kontaktów m.in. poprzez koordynację udziału w giełdzie kooperacyjnej  Future Match.
Stoisko Województwa  cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających również ze względu na informacje turystyczne o regionie.
Relacje i wywiady z przedstawicielami Polski znajdują się na stronie http://www.web.gov.pl/nasze-projekty/cebit-2014/relacje-z-targow-cebit/ W szczególności można tam znaleźć wywiady z przedstawicielami  Podlasia obecnymi na naszym stoisku  regionalnym:
CeBIT: Holohostessa - pierwsza linia obsługi klienta
CeBIT: Firma z Podlasia podbija Europę - wywiad z Wojciechem Winogrodzkim z T-Matic
CeBIT: Nowoczesna ochrona granic - wywiad ze Zdzisławem Karwowskim z BIT SA

Relacje z CeBIT znajdują się również na stronie targów http://www.cebit.de/home  w zakładce Brodcasts.
 

Dodana: 28 marzec 2014 14:00

Zmodyfikowana: 31 marzec 2014 14:29